فناوری تشخیص چهره Visible Light

 

فناوری پیشرفته Visible Light با هدف غلبه بر محدودیت ها و نواقص موجود در سیستم های تشخیص چهره قدیمی و دستیابی به یک الگوریتم موثر و با قابلیت اطمینان بالا توسعه یافته است.

این فناوری با بهره گیری از الگوهای یادگیری عمیق (Deep Learning) ارائه گر تحول عمده ای در افزایش سرعت پردازش، افزایش ظرفیت، تشخیص در شدت نور بالا و افزایش زاویه دید در شناسایی تشخیص چهره بوده است.

فناوری جدید تشخیص چهره Visible Light قادر است به صورت خودکار چهره افراد را ردیابی نموده و تشخیص دهد. سیستم های مجهز به فناوری Visible Light می توانند به صورت مداوم تصاویر چهره واقعی را جمع آوری نموده و عمل شناسایی و تطبیق را در کسری از ثانیه انجام دهند. این فناوری امکان تشخیص چهره در ظرفیت های بالا و با فاصله زیاد را در کمترین زمان ممکن فراهم می نماید.

این فناوری در سامانه های تشخیص هویت از جمله سیستم های کنترل تردد و حضور و غیاب کاربرد دارد.

 

تشخیص چهره فعال (Proactive Facial Recognition)

در سیستم های مجهز به فناوری Visible Light ، افراد برای تشخیص هویت مبتنی بر شناسایی چهره نیاز به توقف ندارند و ردیابی چهره افراد در این سیستم ها به صورت خودکار و مداوم صورت می پذیرد.

 

تشخیص چهره از فاصله ۳ متری و زاویه ۳۰ درجه

دستگاه های مجهز به فناوری Visible Light امکان تشخیص چهره تا فاصله ۳ متر و زاویه ۳۰ درجه را دارا هستند. تنظیم میزان فاصله و زاویه تشخیص چهره توسط مدیر سیستم امکان پذیر می باشد.

 

امکان تبدیل تصویر دیجیتال به الگوی شناسایی چهره

فناوری Visible Light امکان تبدیل تصویر دیجیتال افراد به الگوهای تشخیص چهره از طریق نرم افزار را فراهم نموده است. با بهره گیری از این قابلیت تعریف چندین هزار نفر در چند ساعت امکان پذیر می باشد در حالی که در سیستم های تشخیص چهره رایج، حضور هر شخص در مقابل دستگاه برای تعریف اولیه الزامی است.

 

مقایسه قابلیت ها فناوری تشخیص چهره Visible Light با فناوری Inferared

طی سال های اخیر استفاده از سیستم های تشخیص چهره به منظور احراز هویت رشد زیادی داشته است. فناوری تشخیص چهره تاکنون مبتنی بر فناوری انعکاس نزدیک مادون قرمز بوده است. فناوری مذکور دارای محدودیت های زیادی از جمله محدودیت ظرفیت، سرعت پایین، ضعف تشخیص در شدت نور بالا، زاویه تشخیص محدود و خطای بالا می باشد.

فناوری Visible Light که حاصل تحقیقات و پژوهش های گسترده آکادمیک و صنعتی است، با غلبه به محدودیت های مورد اشاره تحولی جدید در صنعت بیومتریک ایجاد نموده است. در جدول زیر برخی از مهمترین پارامترهای شناسایی چهره در دو فناوری مادون قرمز و Visible Light مقایسه گردیده است.

قابلیت / ویژگی فناوری Visible Light فناوری Inferared
ظرفیت تشخیص چهره تا ۵۰٫۰۰۰ تا ۳٫۰۰۰ چهره
سرعت شناسایی کمتر از ۰٫۵ ثانیه کمتر از ۲ ثانیه
دقت تشخیص FRR  و FAR پایین FRR  و FAR بالا
حداکثر فاصله شناسایی ۳۰۰ سانتی متر ۸۰ سانتی متر
توانایی شناسایی به محض مشاهده توسط دوربین صرفا در صورتی که چهره به صورت کامل در کادر تعیین شده مشخص باشد.
حداکثر زاویه تشخیص ۳۰ درجه ۵ درجه
مکانیزم ضد تقلب شناسایی جهره زنده

شناسایی عکس

شناسایی ویدئو

شناسایی ماسک

شناسایی عکس
حداکثر نور محیط ۵۰٫۰۰۰ لوکس

۴٫۰۰۰ لوکس نور پس زمینه

۳٫۰۰۰ لوکس

فاقد قابلیت شناسایی در صورت وجود نور پس زمینه

سرعت ثبت اولیه چهره کمتر از ۵ ثانیه کمتر از ۱۵ ثانیه
امکان تبدیل تصویر دیجیتال به الگوی شناسایی از طریق نرم افزار ندارد
تشخیص چهره تکراری هنگام تعریف اولیه کاملا پشتیبانی می شود. تا حدی پشتیبانی می شود.
قابلیت توسعه Firmware Android EDK  و Linux SDK Linux SDK

 

مغز افزارهای مبتنی بر لینوکس و اندروید

با الهام از ایده اینترنت اشیاء (IoT)، ادغام و یکپارچه سازی سیستم ها در حال تبدیل شدن به جریان اصلی فناوری اطلاعات و توسعه نرم افزارها می باشد و در آینده نزدیک ساختار جزیره ای در سامانه ها کنار گذاشته خواهد شد.

همانگونه که همه ما می دانیم، اندروید و لینوکس دو سیستم عامل بسیار متفاوت هستند. سیستم عامل اندروید در ابتدا برای دستگاه‌های دیجیتالی همچون تلفن های هوشمند، تبلت ها و … توسعه داده شد. بنابر این به طور پیش فرض پشتیبانی از پروتکل های ارتباطی همچون ۳G، LTE، Bluetooth و …  در این سیستم عامل وجود دارد. علاوه بر این به دلیل وجود برنامه های توسعه یافته بسیار، سیستم عامل اندروید از انعطاف پذیری بیشتری برای ادغام برخوردار می باشد.

امتیاز سیستم عامل لینوکس که در ابتداد برای یارانه های و سرورها ساخته شده، پایداری آن می باشد. یه همین دلیل بیش از ۷۰% دستگاه های دیجیتالی صنعتی از سیستم عامل لینوکس استفاده می کنند. علاوه بر این لینوکس یک سیستم عامل Open Source است که بستر مطلوبی برای توسعه دهندگان نرم افزار و سخت افزار ارائه می نماید.

بنابر دلایل فوق و بهره مندی از مزایای هر دو سیستم عامل، برخی از محصولات این شرکت با هر دو سیستم عامل لینوکس و اندروید و برخی دیگر ازمحصولات با سیستم عامل متناسب با عملکرد آن دستگاه قابل ارائه می باشد.

 

مقایسه قابلیت های مغزافزارهای مبتنی بر اندروید و لینوکس

قابلیت Linux Firmware Android Firmware
ابزار ادغام و توسعه Linux SDK Android EDK
پروتکل های ارتباطی TCP/IP, Wi-Fi TCP/IP, Wi-Fi,
۲G, 3G, 4G, Bloutooth, Infrared
پلت فورم Open Source Open Source
حداکثر ظرفیت چهره ۵۰,۰۰۰ ۱۰,۰۰۰
سرعت تشخیص چهره کمتر از ۰٫۵ ثانیه کمتر از ۰٫۳ ثانیه
ویژگی ها پایداری بالا

مصرف بهینه منابع سخت افزاری

وجود نرم افزارهای توسعه یافته زیاد

پشتیبانی از انواع پروتکل های ارتباطی


جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

شرکت سامانه های بُعد پنجم

۰۲۱۸۹۳۵۰


صفحه اصلی